top of page

Kam v Krumlově

Český Krumlov, to je především romantická atmosféra, středověké uličky, útulné kavarány a hospůdky - to vše pár kroků od našeho B&B Krumlov. Dům kde sídlíme byl prohlášen kulturní památkou, naleznete ho hned pod I. nádvořím Zámku Český Krumlov na ulici Latrán, v bezprostřední blízkosti hlavního vstupu do areálu zámku. Pouhých pár kroků od unikátních Klášterů Český Krumlov.

Určitě si nenechte ujít hrad se zámkem a medvědy, zámeckou zahradu či divadelní představení z otáčivého hlediště, procházku v Zámecké zahradě, po břehu Vltavy na Náplavce, Jelení a v Pivovarské zahradě. 

Hrad Rožmberk

Jeden z nejstarších hradů jižních Čech, postavený Vítkovci v polovině 13. století. Hrad Rožmberk dominuje okolí nad zákruty řeky Vltavy v nadmořské výšce 540 metrů.

Rozhledna na Kleti

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Leží 6 km od Českého Krumlova a můžete se na ní dostat pěšky, vyjet na kole či se nechat vyvézt lanovkou. Na vrcholu se nachází nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.

Klášter Zlatá Koruna

Cisterciácký klášter nechal v údolí Vltavy ve 13. století postavit Přemysl Otakar II. Vedle nádherného kláštera rozhodně za prohlídku stojí i rajský dvůr olemovaný křížovou chodbou.

Holašovice

Jihočeská vesnice Holašovice, která je od roku 1998 zapsaná na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO, je nejlépe zachovaným příkladem jihočeské architektury z 2. poloviny 19. století, které se říká selské baroko.

Hluboká nad Vltavou

Oslnivý pohádkový zámek se tyčí nad řekou Vltavou, nedaleko Českých Budějovic. V blízkosti zámku je i zoologická zahrada, kterou ocení hlavně děti.

Lipenské jezero

Je vzdáleno 25 km, je to největší vodní plocha v ČR a je nazýváno jihočeským mořem.

Please reload

bottom of page